Wózek Linde

Nasze atuty

Sprzedaż

nowe i używane wózki widłowe

więcej

Serwis

naprawa napędów hydrostatycznych

więcej

Części

części zamienne do wózków widłowych

więcej


Typy wózków widłowych


Wysokiej jakości sprzęt jest nieodzownym elementem funkcjonowania dużych, jak i małych przedsiębiorstw. Obecnie na każdym placu budowy, w magazynie, hali montażowej i wielu innych miejscach, gdzie codziennością jest załadunek oraz rozładunek, znajdują się wózki widłowe. Można je podzielić na dwie kategorie ze względu na ich: podstawowe funkcje (np. podnośnikowe, boczne) oraz rodzaj zastosowanego napędu. W tym przypadku mówimy o: elektrycznych, spalinowych i gazowych.

Elektryczne wózki widłowe

Wózki widłowe elektryczne (określane jako widlaki akumulatorowe) są w głównej mierze użytkowane w zamkniętych pomieszczeniach. Mają dość dużą ładowność, co pozwala na ich zastosowanie m.in. w magazynach w branży spożywczej. Ich zaletą jest to, że są ciche i nie emitują spalin. Ze względu na niewielkie rozmiary sprawdzają się również w ograniczonych przestrzeniach, gdzie mogą występować trudności z manewrowaniem pojazdem. Prowadzi się je z łatwością. Przy odpowiednim stosowaniu baterii (ładowanej akumulatorem) przez długi czas jej żywotność pozostaje na wysokim poziomie i wózek spełnia niezawodnie swe funkcje. Na jakie wózki widłowe elektryczne warto zwrócić uwagę?

Linde to jedna z wiodących marek, która od wielu lat zajmuje się produkcją tego typu pojazdów dostępnych w szerokiej gamie modeli oraz opcji wyposażenia. Są one doceniane przez operatorów i uznawane za bezpieczne oraz komfortowe. Linde w swej bogatej gamie maszyn oferuje również wózki widłowe spalinowe.

Wózek widłowy spalinowy – charakterystyka

Tego typu pojazdy rozładunkowe są napędzane olejem (diesel) i wydzielają spaliny, co w pewnym stopniu je ogranicza. Z tego względu mogą być wykorzystywane głównie w warunkach zewnętrznych, co odróżnia je od wcześniej opisywanych modeli z napędem elektrycznym. Jednak cechą kluczową jest to, że silnik tego typu ma dość dużą moc, a tym samym spalinowe wózki widłowe są uznawane za bardzo wytrzymałe. Zatem często pracują na placach budowy, gdzie w zależności od modelu służą do transportowania małych materiałów lub znacznych rozmiarów elementów konstrukcyjnych o dużym obciążeniu.

W przypadku ich użytkowania wewnątrz pomieszczeń konieczne jest zamontowanie filtrów redukujących emisję spalin. Wózki widłowe spalinowe posiadają także napęd gazowy LPG, co zbliża je do kolejnego typu tych pojazdów.

Ekonomiczne wózki widłowe gazowe

Ten rodzaj pojazdów rozładunkowych napędzanych gazem LPG jest uważany za dość tani w eksploatacji. Podobnie jak wcześniej wymienione „spalinówki” te z napędem gazowym są dostosowane do pracy poza pomieszczeniami, a jeśli zachodzi konieczności ich użytkowania w zamkniętych halach magazynowanych itp., niezbędne są ww. filtry. W obu przypadkach sprawdzą się równie dobrze. Atutem wózków widłowych gazowych docenianym przez operatorów jest szybkość, z jaką pozwalają pracować.

To najważniejsze informacje na temat wózków widłowych z trzema różnymi rodzajami napędów. Każdy z nich ma swoje typowe cechy, ale bez względu na to, czy jest on elektryczny, spalinowy, gazowy, pojazdy tego typu są niezastąpione podczas załadunku oraz rozładunku.

 


Ocena strony:

Oceń stronę